Reklama

Reklama

Holandia: Coraz więcej zakażeń wśród młodzieży. Premier ogłosił powrót obostrzeń

Z powodu drastycznego wzrostu liczby zachorowań, głównie wśród ludzi młodych premier Mark Rutte ogłosił przywrócenie obostrzeń. Ostatnie luzowanie restrykcji miało miejsce dwa tygodnie temu.

- Na ostatniej konferencji cieszyliśmy się z luzowania obostrzeń, niestety, ogromny wzrost infekcji zmusza nas do odwrotnego kroku - mówił na konferencji premier Rutte.

Szef rządu zapowiedział, że od najbliższej soboty ponownie zostaną zamknięte kluby nocne i dyskoteki. Przywrócony zostanie obowiązek zachowania 1.5 m dystansu w restauracjach.

- Odwołane zostaną także imprezy sportowe i koncerty - mówił premier. Obostrzenia będą obowiązywały do 13 sierpnia.

"Musimy działać teraz"

Minister zdrowia Hugo de Jonge poinformował, że prawie 80 proc. populacji Niderlandów zostało już zaszczepionych. - Liczba przyjęć do szpitali spadła drastycznie - mówił minister De Jonge.

- Musimy jednak działać teraz, aby uniknąć kolejnej blokady jesienią - podkreślił szef resortu zdrowia.

Reklama

Masowe infekcje na imprezach zamkniętych

W ciągu ostatnich kilku dni media donosiły o masowych infekcjach podczas imprez zamkniętych. Na przykład podczas ubiegłotygodniowej imprezy w klubie nocnym w Enschede na wschodzie kraju koronawirusem zaraziło się 180 osób. W dyskotece dla nastolatków bawiło się 600 osób.

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (RIVM) ogłosił, że w piątek do godzi 10:00 zgłoszono 6986 nowych infekcji. To o 1539 więcej niż w czwartek.

W ciągu ostatnich siedmiu dni rejestrowano średnio 3163 pozytywne testy dziennie. To prawie pięć razy więcej niż siedem dni wcześniej (653).Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje