Reklama

Reklama

​Hiszpania wstrzymała testy kliniczne szczepionki przeciw COVID-19

Hiszpańska Agencja ds. Leków (AEMPS) nakazała wstrzymanie badań klinicznych prowadzonych w Madrycie nad szczepionką przeciw COVID-19. Służby medyczne podały, że decyzję podjęto po stwierdzeniu złego wpływu preparatu na stan jednej z poddanych testom małp.

Powołując się na źródła w prowadzącym testy Ośrodku Badań Biotechnologicznych (CSIC), portal 20 Minutos podał w sobotę, że u zwierzęcia wystąpiły rany w płucach. Sprecyzował, że pozostaje ono przy życiu.

Z kolei madrycka rozgłośnia Cadena Ser ustaliła, że AEMPS nie wyraziła zgody na zaplanowane na sierpień badania szczepionki na ludziach. Miały być one prowadzone w stołecznym szpitalu Paz. Rozgłośnia ustaliła, że CSIC zdążył zgromadzić kilkuset wolontariuszy chętnych do udziału w testach. Jak dodała, że w zakończonej wiosną fazie badań na szczurach skuteczność hiszpańskiego preparatu przeciw COVID-19 sięgnęła 100 proc.

Reklama

Rząd ogłaszał wcześniej, że planuje wprowadzenie na rynek kilku preparatów przeciw COVID-19. Pierwsze z nich, jak pierwotnie planowano, miałyby się pojawić w sprzedaży w 2022 r.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje