Reklama

Reklama

Hiszpania wprowadzi zasady jak Polska? Główny epidemiolog zabrał głos

- Hiszpański rząd zamierza skrócić 14-dniową obowiązkową kwarantannę dla osób zakażonych koronawirusem lub tych, którzy mieli z nimi kontakt - poinformował we wtorek (8 września) główny epidemiolog Hiszpanii Fernando Simon. - Przymusowa izolacja powinna trwać do 10 dni - stwierdził.

Fernando Simon zapowiedział we wtorek, że niebawem w Hiszpanii długość kwarantanny powinna wynosić 10 dni, a resort zdrowia uruchomił już procedury skracające okres trwania przymusowej izolacji.

Przedstawiciel służb medycznych zaznaczył, że skrócenie kwarantanny "nie byłoby ewenementem w skali europejskiej", gdyż niektóre państwa członkowskie UE ograniczyły ją już do mniej niż 14 dni.

Epidemiolog zastrzegł, że ministerstwo zdrowia z zaniepokojeniem obserwuje znaczący w ostatnich dniach wzrost liczby zakażeń koronawirusem we wspólnocie autonomicznej Madrytu. Zaznaczył, że rząd nie wyklucza ponownego wprowadzenia tam restrykcji w korzystaniu z przestrzeni publicznej.

Reklama

W Hiszpanii od końca sierpnia notuje się każdej doby co najmniej 7 tys. nowych infekcji - powiedział Simon. Przypomniał, że do poniedziałkowego wieczora w kraju wskutek COVID-19 zmarło 29 516 osób, a zakaziło się 525 549, w tym aż 26 560 od piątku.

Główny epidemiolog kraju szacuje, że od początku epidemii w Hiszpanii przeprowadzono ponad 10 mln testów na obecność koronawirusa.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy