Reklama

Reklama

Hiszpania: Urodził się noworodek odporny na COVID-19

Na Ibizie urodził się noworodek odporny na COVID-19. Przeciwciała przekazała mu jego matka, która została zaszczepiona w czasie ciąży - uważają lekarze.

Reklama

Według telewizji TVE dziecko o imieniu Bruno jest pierwszym w Hiszpanii, które zdobyło przeciwciała dzięki zaszczepieniu matki przeciwko koronawirusowi. Kobieta poddała się szczepieniom, gdyż pracuje w balearskiej służbie zdrowia.

Matka zaszczepiona dwiema dawkami

Reklama

Jak poinformowały władze szpitala Can Misses na Ibizie, w którym urodził się chłopczyk, jego matka przyjęła dwie dawki szczepionki w okresie ostatnich trzech miesięcy przed porodem.

Według Raquel Gascon, szefowej oddziału położnictwa szpitala Can Misses, przeprowadzone po porodzie badania serologiczne dowiodły wysokiego poziomu przeciwciał zarówno w przypadku noworodka, jak i jego matki.

- W najbliższych tygodniach spodziewamy się porodu dwójki innych dzieci, których matki również były szczepione w ostatniej fazie ciąży. Liczymy, że również i w tych przypadkach doszło do przekazania przeciwciał noworodkom - stwierdziła Gascon, dodając, że dwie oczekujące na poród ciężarne również pracują w służbie zdrowia.

Historia z miasta Huesca

Komentatorzy przypominają, że Bruno jest drugim dzieckiem, które urodziło się z przeciwciałami COVID-19 w Hiszpanii.

W październiku w szpitalu w mieście Huesca, na północnym wschodzie kraju, na świat przyszedł noworodek z wysokim poziomem przeciwciał. Niezwykle rzadkie zjawisko lekarze tłumaczyli wówczas faktem, że podczas ciąży jego matka przebyła COVID-19, co mogło wpłynąć na pojawienie się przeciwciał u malucha.

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy