Reklama

Reklama

Hiszpania: Tysiące osób protestowały przeciwko paszportom covidowym

W centrum baskijskiego miasta Bilbao, na północy Hiszpanii, tysiące osób wyszły na ulicę, by wziąć udział w manifestacji przeciwko wymaganiu paszportów COVID-19. Zebrani skandowali hasła takie jak: "Precz z dyktatem!", "Chcemy wolności!", "Ten paszport to wstęp do dyktatury!".

Zdecydowana większość uczestników marszu przeszła ulicami Bilbao bez zachowania dystansu społecznego. Uczestnicy wydarzenia nie mieli też na twarzach maseczek ochronnych.

Manifestanci skandowali m.in. hasła: "Precz z dyktatem!", "Chcemy wolności!", "Ten paszport to wstęp do dyktatury!"

"Forma współczesnego apartheidu"

W trakcie protestu organizatorzy wydarzenia tłumaczyli zgromadzonym dziennikarzom, że ich marsz ma na celu walkę z "kontrolowaniem ludności za pośrednictwem paszportu COVID-19". Stosowanie tego dokumentu określili mianem "eksperymentu".

Podczas sobotniej manifestacji rozdawano też przechodniom broszurkę, w której napisano, że nasilający się w ostatnich miesiącach proces szczepień przeciwko koronawirusowi w Europie Zachodniej nie przynosi rezultatów, gdyż zamiast spadku liczby zakażeń nastąpił wzrost infekcji.

Reklama

Autorzy broszurki napisali też, że zmuszanie osób do przedstawiania w miejscach publicznych paszportu COVID-19 "jest formą współczesnego apartheidu".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy