Reklama

Reklama

Hiszpania: Tyle zakażeń co w Polsce, ale dużo mniej zgonów

Hiszpania zmaga się z kolejną falą zakażeń koronawirusem. Jednak liczba zgonów pozostaje na niskim poziomie - 49 dziennie. W Hiszpanii zaszczepione jest 80 proc. populacji.

Liczba nowych przypadków w Hiszpanii gwałtownie rośnie z dnia na dzień. 16 grudnia poinformowano o 28 900 dobowych zakażeniach koronawirusem.

Koronawirus. Liczba zgonów w Hiszpanii

Jednocześnie wykres ilustrujący liczbę ofiar śmiertelnych covidu pozostaje płaski. W czwartek odnotowano 48 dobowych zgonów na COVID-19, a średnia z ostatnich siedmiu dni wynosi 49.

W związku z pojawieniem się w Hiszpanii wysoce zakaźnego wariantu Omikron minister zdrowia tego kraju Carolina Darias nie wykluczyła przymusowej izolacji społecznej po świętach. - W pierwszej kolejności musimy szczepić i podejmować działania prewencyjne - podkreśliła zarazem.

Reklama


COVID-19. Fala zakażeń, ale nie zgonów

Fala zakażeń, ale nie zgonów to nowe zjawisko w trwającej pandemii koronawirusa. Występuje przede wszystkim w krajach o wysokim poziomie "wyszczepienia" populacji. Ostatnio opisywaliśmy to zjawisko na przykładzie Wielkiej Brytanii, Irlandii i Portugaliiczytaj więcej na ten tematEksperci wyjaśniają, że szczepionki przeciw COVID-19 znacząco zmniejszają ryzyko ciężkiego przebiegu choroby i zgonu.

Od początku epidemii w 47-milionowej Hiszpanii odnotowano 5,42 mln zakażeń i 88 667 zgonów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje