Reklama

Reklama

Hiszpania: Rekordowy wskaźnik infekcji koronawirusem

W poniedziałek wieczorem wskaźnik nowych infekcji koronawirusem w Hiszpanii wyniósł ponad 2295 zakażeń na 100 tys. mieszkańców. To najwyższa wartość od początku pandemii koronawirusa w tym kraju.

Hiszpański resort zdrowia wyjaśnił, że wysoki poziom infekcji to efekt szybko rozprzestrzeniającego się w kraju wariantu Omikron.

Najbardziej doświadczone rozwojem epidemii są obecnie Nawarra oraz Kraj Basków, regiony położone na północy Hiszpanii. W poniedziałek wieczorem liczba infekcji na 100 tys. osób wynosiła tam odpowiednio 5523 oraz 4142.

Według statystyk ministerstwa zdrowia pomiędzy czwartkiem a poniedziałkowym popołudniem w Hiszpanii potwierdzono blisko 733 tys. infekcji koronawirusem. Oznacza to, że w kraju potwierdzono łącznie już blisko 6,67 mln zakażeń.Od czwartku w Hiszpanii zanotowano 168 zgonów pacjentów zainfekowanych koronawirusem. W sumie zmarło ok. 89,5 tys. osób chorujących na Covid-19.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy