Reklama

Reklama

Hiszpania. Rekord zakażeń czwartej fali. Najwięcej od sierpnia

Podczas ostatniej doby w Hiszpanii zanotowano 14,5 tys. nowych zakażeń koronawirusem. To najwięcej od sierpnia. W kraju przybywa też przypadków infekcji nowym wariantem Omikron.

Z szacunków resortu zdrowia wynika, że do czwartkowego wieczora w Hiszpanii zachorowało na COVID-19 łącznie ponad 5,18 mln osób.

Hiszpańskie służby medyczne wskazały też na niezwykle szybki wzrost przypadających na 100 tys. obywateli przypadków zakażenia koronawirusem. W ciągu zaledwie jednej doby zwiększył się on o 17 punktów do poziomu 234.

Zobacz też: Amantadyna a COVID-19. Badacze o jej potencjale

Resort sprecyzował, że w sumie na COVID-19 zmarło w Hiszpanii ponad 88,1 tys. osób. Podczas ostatniej doby potwierdzono 42 zgony.

Reklama

Pięć zakażeń Omikronem

Wraz z nasileniem się piątej fali pandemii w Hiszpanii przybywa też przypadków infekcji nowym wariantem koronawirusa. Do czwartkowego popołudnia potwierdzono już pięć zakażeń Omikronem, z których, jak podają medycy, wszystkie przebiegają w sposób łagodny.

W czwartek późnym wieczorem służby medyczne wspólnoty autonomicznej Balearów podały, że prawdopodobnie wykryły kolejny, drugi już przypadek Omikronu u mieszkańca tego archipelagu.

Według władz regionu zakażony nowym wariantem koronawirusa pacjent to 31-letni mężczyzna, który przybył na lotnisko w Palma de Mallorca z podróży do RPA. Po drodze miał dwukrotnie międzylądowanie: w Etiopii oraz w Niemczech.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje