Reklama

Reklama

​Hiszpania: Plan przywrócenia swobodnego ruchu turystycznego

Hiszpania 1 lipca przywróci swobodny ruch turystyczny dla obcokrajowców - zapowiedział w sobotę (23 maja) na konferencji prasowej w Madrycie premier Pedro Sanchez. Od połowy marca był on ograniczony z powodu licznych w tym kraju zgonów i zakażeń wywołanych koronawirusem.

Szef centrolewicowego rządu wyjaśnił, że obowiązujące z powodu stanu zagrożenia epidemicznego obostrzenia zostały wprowadzone "dla dobra wspólnego". Przypomniał, że Hiszpania była jednym z najbardziej doświadczonych epidemią państw świata.

"Turyści, Hiszpania czeka na was od lipca, oferując bezpieczne warunki. W tym roku będziemy mieć sezon urlopowy" - zapowiedział premier.

Zwracając się do przedstawicieli sektora hotelarskiego i gastronomicznego, Sanchez wezwał ich, by rozpoczęli przygotowania do wznowienia pełnej działalności "w najbliższych dniach".

Reklama

Od połowy maja osoby przybywające do Hiszpanii poddawane są obowiązkowej dwutygodniowej kwarantannie. Są zobowiązane do przebywania w miejscu pobytu, z wyjątkiem wyjścia do lekarza, na zakupy lub w związku z "nagłym przypadkiem".

W środę rząd Sancheza nieznaczną przewagą głosów zdołał przedłużyć obowiązujący od 15 marca stan zagrożenia epidemicznego. Będzie on ważny do 7 czerwca.

Prawdopodobnie od 16 czerwca przywrócona zostanie możliwość turystycznego ruchu kołowego między Hiszpanią a Portugalią. W czwartek wieczorem szef MSW Portugalii Eduardo Cabrita zapowiedział, że Lizbona zamierza ograniczyć kontrole na granicach z Hiszpanią.

Marcin Zatyka 

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne