Reklama

Reklama

Hiszpania: Piąta fala pandemii nasila się. Ponad 17 tysięcy nowych zakażeń

Ostatniej doby w Hiszpanii odnotowano 17,3 tys. zakażeń koronawirusem - poinformował resort zdrowia w Madrycie. Tylu chorych nie było w tym kraju od lutego. Część regionów zdecydowała się na powrót obostrzeń.

W sumie do czwartkowego wieczora w Hiszpanii potwierdzono ponad 3,91 mln zakażeń koronawirusem oraz prawie 81 tys. zgonów. Tylko w ciągu ostatniej doby zmarło 28 pacjentów chorych na COVID-19.

Jednym z najbardziej doświadczonych regionów kraju jest Katalonia, gdzie - jak podały miejscowe służby medyczne - podczas ostatnich 24 godzin potwierdzono ponad 8 tys. zachorowań na COVID-19.

Resort zdrowia Hiszpanii zapowiedział, że w najbliższym czasie nasili szczepienia wśród młodzieży. Wskazano też na szybko rosnące grono zaszczepionych obywateli, wśród których proces szczepień zakończyło już 20,5 mln osób; Hiszpania ma 47 mln mieszkańców.

Reklama

Powracają obostrzenia

Tymczasem w czwartek ministerstwo zdrowia poinformowało o uruchomieniu procedur służących przekazaniu części hiszpańskich rezerw szczepionek krajom rozwijającym się. Pierwsze dostawy preparatów przeciw COVID-19 mają ruszyć w najbliższych dwóch tygodniach.

Wraz z nasileniem się pandemii w czwartek kolejne wspólnoty autonomiczne Hiszpanii ogłosiły ponowne restrykcje przeciwepidemiczne, m.in. zakaz nocnej działalności placówek rozrywki. Obostrzenia przywrócono m.in. w Katalonii, Kantabrii, Walencji oraz Kastylii i Leon.

Czytaj też:

Czwarta fala pandemii. Kiedy? Co z wakacjami?

Ekstremalne temperatury zabijają 5 mln ludzi rocznie

Dowiedz się więcej na temat: Hiszpania | koronawirus | obostrzenia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy