Reklama

Reklama

Hiszpania: Media donoszą o milionach przeciwników szczepień

Z szacunków hiszpańskich mediów, że w kraju jest nawet kilkanaście milionów osób przeciwnych szczepieniu się przeciwko COVID-19. Dziennikarze powołują się na dane służb medycznych tego kraju i ośrodków badawczych.

Jak poinformował w czwartek specjalistyczny portal Redaccion Medica, wśród obywateli Hiszpanii powyżej 50. roku życia niechętnych szczepieniom jest ponad 1,3 mln osób.

Przypominając, że właśnie w tym przedziale wiekowym notowanych jest najwięcej zgonów po infekcji koronawirusem, portal wskazał, że w grupie tej dotychczas nie stawiło się na szczepienia lub odmówiło ich przyjęcia 7,3 proc. osób.

Tymczasem według portalu Newtral również wśród osób mających mniej niż 50 lat nie brakuje ludzi negujących potrzebę szczepienia się przeciwko COVID-19.

"Tajne organizacje"

Z opublikowanego przez portal badania Hiszpańskiej Fundacji na rzecz Nauki i Technologii (FECYT) wynika, że w czerwcu średnio 33 proc. ankietowanych w różnych grupach wiekowych twierdziło, że nie zaszczepi się przeciwko koronawirusowi.

Reklama

Czytaj także: Niemcy najczęściej zakażają się koronawirusem w Hiszpanii, Rosji i Holandii

Wśród uczestników badania 11 proc. uważało, że koncerny farmaceutyczne “ukrywają coś" w sprawie szczepionek, zaś 25 proc. wskazywało, że “tajne organizacje" wpływają na ważne decyzje polityczne, w tym te dotyczące szczepień.

Przedstawiciele FECYT zwracają też uwagę na dużą aktywność antyszczepionkowców w internecie. Autorzy sondażu odnotowali, że aż 58 proc. ankietowanych otrzymało informację sugerującą, aby nie brali udziału w szczepieniach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje