Reklama

Reklama

Hiszpania. Masowe infekcje doprowadziły do paraliżu szkół w Katalonii

Masowe infekcje wśród kadry pedagogicznej doprowadziły w czwartek do paraliżu placówek oświatowych w Katalonii. Z rządowych danych wynika, że na zwolnieniach lekarskich z powodu COVID-19 jest ponad 15 tys. uczniów, co stanowi około 7 proc. wszystkich dzieci w wieku szkolnym.

Dziennik "El Mundo" oraz portal NiusDiario wskazały, że dotychczas w katalońskich szkołach udało się zastąpić tylko niewielką część przebywających na zwolnieniach lekarskich zakażonych nauczycieli.

Podczas ostatniej doby w szkołach na terenie Katalonii zakaziło się koronawirusem blisko 23 tys. nauczycieli i uczniów. Media oraz związki zawodowe nauczycieli wskazują, że w czwartek w szkołach na terenie Katalonii nieobecnych jest już kilkanaście procent zatrudnionych tam pracowników.

Katalonia. Zwolnienia lekarskie dla 15 tys. uczniów

Tymczasem z opublikowanych w środę danych rządu Katalonii wynika, że na zwolnieniach lekarskich wskutek COVID-19 jest już ponad 15 tys. uczniów, co stanowi około 7 proc. wśród wszystkich dzieci w wieku szkolnym.Wprawdzie w środę hiszpańskie ministerstwo zdrowia podało, że w skali ogólnokrajowej spada poziom zakażeń przypadających na 100 tys. obywateli, ale służby medyczne Katalonii na razie nie potwierdziły tego zjawiska w regionie.

Reklama

W czwartek rano powołująca się na komunikaty szpitali w Katalonii agencja Europa Press wskazała, że liczba zakażonych koronawirusem zgłaszających się do placówek medycznych w tym regionie Hiszpanii stale rośnie.Tylko podczas ostatniej doby w Katalonii potwierdzono jedną z najwyższych podczas pandemii liczbę infekcji – 52 tys., czyli o 6,4 tys. więcej wobec wcześniejszych 24 godzin.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy