Reklama

Reklama

Hiszpania: Już pół miliona zakażeń koronawirusem od początku pandemii

Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem przekroczyła w Hiszpanii 500 tysięcy - poinformowało w poniedziałek 7 września wieczorem hiszpańskie ministerstwo zdrowia. W ciągu ostatniej doby zarejestrowano w tym kraju 2440 nowych infekcji.

Według resortu od początku pandemii w Hiszpanii potwierdzono 525 549 przypadków zakażenia koronawirusem.

Na COVID-19 zmarło dotychczas około 29 tysięcy osób.

Od końca sierpnia w tym kraju notowana jest wysoka dynamika zakażeń.

Władze szczególnie zaniepokojone są lawinowym wzrostem liczby infekcji w regionie stołecznym, a także w Kraju Basków i Aragonii. W ostatnich dniach sytuacja poprawiła się w Katalonii, jeszcze niedawno uznawanej za "epicentrum" nowych zakażeń.

W celu powstrzymania pandemii władze regionu Madrytu wprowadziły nowe obostrzenia, m.in. zakaz spotkań w domach prywatnych więcej niż 10 osób oraz o zakaz tańczenia na weselach.

Zobacz też: Koronawirus w Niemczech. Znaczny wzrost liczby zakażeń

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy