Reklama

Reklama

Hiszpania: Interniście nie są psychicznie gotowy do nawrotu epidemii

Prawie co drugi lekarz internista w Hiszpanii nie jest psychicznie gotowy do nawrotu epidemii koronawirusa, wynika z badania opublikowanego w czwartek przez Hiszpańskie Towarzystwo Medycyny Internistycznej (SEMI).

Z ankiety online, w której wzięło udział 1029 hiszpańskich internistów, wynika, że 45 proc. z nich nie czuje się psychicznie na siłach, aby brać udział w walce z ewentualnym nawrotem epidemii.

Autorzy studium wyjaśnili, że ponad 80 proc. uczestników tego badania miała od lutego kontakt z osobami zakażonymi SARS-CoV-2.

W połowie maja SEMI przeprowadziło inny sondaż wśród lekarzy internistów, w którym ponad 68 proc. uczestników ankiety przyznało, że podczas walki z epidemią czuło się bezsilnymi, a 59,2 proc. deklarowało w tym okresie poczucie smutku i przygnębienia.

Reklama

Trudna sytuacja w HiszpaniiLekarze i inni pracownicy służby zdrowia są najbardziej dotkniętą epidemią grupą zawodową w Hiszpanii. Z szacunków resortu zdrowia wynika, że dotychczas z powodu infekcji SARS-CoV-2 zmarło tam 63 pracowników personelu medycznego.

Według szacunków ministerstwa zdrowia w Hiszpanii wskutek zakażenia koronawirusem na Covid-19 zachorowało dotychczas około 51,5 tys. pracowników służby zdrowia. Łączna liczba mieszkańców tego kraju zainfekowanych SARS-CoV-2 wynosiła w środę wieczorem 242 280.

Wśród regionów należących do czołówki pod względem liczby zakażonych pracowników służby zdrowia jest Katalonia. Zachorowało tam już ponad 10 tys. osób zatrudnionych w szpitalach i przychodniach medycznych.

Marcin Zatyka

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy