Reklama

Reklama

Hiszpania: 31 osób aresztowanych na granicy za sfałszowanie testów na COVID-19

31 osób jadących busem w kierunku Rumunii zatrzymano w gminie La Jonquera przy granicy hiszpańsko-francuskiej. Jak donosi "El Mundo", powodem aresztowania były sfałszowane testy PCR na obecność COVID-19.

La Jonquera to gmina znajdująca się w Katalonii, w prowincji Girona, przy samej granicy z Francją. Pracująca w tym miejscu specjalna jednostka policji ds. zwalczania nielegalnej imigracji (UCRIF) została ostrzeżona przez służby sąsiedniego państwa, że osoby podróżujące z Hiszpanii do pozostałych krajów Europy mogą próbować przedstawić w trakcie kontroli granicznej sfałszowane testy PCR na koronawirusa (wymazowe).

Jak się okazało, takiej próby podjęła się duża, licząca 31 osób, grupa, która jechała busem do Rumunii. Wszyscy, którzy próbowali dostać się do Francji okazując sfałszowane testy, zostali aresztowani przez służby hiszpańskie. Ciąży teraz na nich zarzut fałszowania dokumentów.

Od wtorku wymóg okazywania podobnych testów będzie dotyczył także osób podróżujących z terytorium Francji do Hiszpanii. Wprowadzenie tego typu zasady spowodowało, że służby graniczne obu krajów stały się bardziej czujne pod kątem kontrolowania dokumentów.

Reklama

La Jonquera to znany w Hiszpanii punkt tranzytowy - znajduje się tam dużych rozmiarów parking przeznaczony głównie dla TIR-ów. Jest to miejsce owiane raczej złą sławą, uznawane za mało bezpieczne dla zatrzymujących się.

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy