Reklama

Reklama

Grecja zaleca szczepienie młodszych nastolatków

Wzrost zakażeń w Grecji. Kraj rozszerza szczepienia nastolatków. Szefowa greckiego komitetu ds. szczepień zaleciła podawanie dzieciom w wieku od 12 do 15 lat preparatów Pfizer/BioNTech i Moderna.

Maria Theodoridou powiedziała, że włączenie młodszych nastolatków do programu szczepień pomoże chronić bezbronną młodzież i ich krewnych oraz przygotować drogę powrotu do szkoły we wrześniu.

Grecja, kraj liczący 11 milionów ludzi, podał do tej pory ponad 10,2 miliona pierwszych dawek szczepionki. Według Mariosa Themistokleousa, sekretarza generalnego odpowiedzialnego za szczepienia, około 46,8 proc. populacji jest w pełni zaszczepione.

Zachęty dla młodzieży

W celu zachęcenia większej liczby osób do zaszczepienia się rząd zaoferował zachęty, w tym gotówkę i bezpłatny internet dla młodzieży, planując zaszczepienie do jesieni 70 proc. mieszkańców.

Reklama

Grecja odnotowała w poniedziałek 2070 nowych infekcji COVID-19 i pięć zgonów. Od początku pandemii odnotowano 477 975 przypadków zakażeń koronwirusem i 12 903 zgony na COVID-19. 


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy