Reklama

Reklama

Godzina policyjna w Grecji. Powód? Rekordowa liczba zgonów

Wzrost nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 i rekordowa liczba zgonów - to, jak tłumaczy grecki rząd - powód wprowadzenia od piątku 13 listopada na terenie całej Grecji godziny policyjnej.

"Od piątku, na terenie całego kraju między godz. 21:00 a godz. 5:00 rano następnego dnia będzie obowiązywać godzina policyjna" - oświadczył wiceminister obrony cywilnej Nikos Hardalias.

"Przebywanie na zewnątrz (w tych godzinach-red.) będzie dozwolone wyłącznie ze względów zawodowych, zdrowotnych i dla wyprowadzania zwierząt w pobliżu domu" - zaznaczył.

Reklama

Hardalias dodał, że według ekspertów, jednym z największych powodów wzrostu zakażeń koronawirusem w Grecji jest "nie podyktowane koniecznością przemieszczanie się osób, szczególnie wizyty domowe".

Stan epidemii w Grecji

W środę 11 listopada w Grecji odnotowano 2752 przypadki zakażenia koronawirusem i rekordową liczbę zgonów, który w ciągu ostatniej doby było 46.

W sumie do tej pory w Grecji obecność koronawirusa potwierdzono u 63 321 osób. Bilans ofiar śmiertelnych wynosi 909. Na oddziałach intensywnej opieki medycznej przebywa obecnie 297 pacjentów z rozpoznanym Covid-19.

W Grecji od soboty w ubiegłym tygodniu obowiązuje ogólnokrajowa, trzytygodniowa kwarantanna. Wszystkie sklepy detaliczne, z wyjątkiem supermarketów, sklepów z żywnością i aptek, są zamknięte. Restauracje mogą sprzedawać jedzenie tylko na wynos.

Na każde wyjście z domu: do apteki, lekarza, sklepu spożywczego czy na spacer, Grecy potrzebują osobnego pozwolenia. Osoby pracujące mogą się przemieszczać pod warunkiem, że są w posiadaniu odpowiedniego zaświadczenia od pracodawcy.

Przedszkola i szkoły podstawowe są nadal otwarte, ale uczniowie szkół średnich przeszli na naukę zdalną.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje