Reklama

Reklama

Główny negocjator ds. brexitu Michel Barnier ma koronawirusa

Główny negocjator ze strony UE do spraw relacji z Wielką Brytanią Michel Barnier poinformował w czwartek, że test na koronawirusa dał u niego wynik pozytywny. Na razie nie wiadomo, z kim miał kontakt w ostatnim czasie.

"Chciałbym poinformować, że mój test na Covid-19 dał pozytywny wynik. Czuję się dobrze i jestem w dobrym nastroju. Stosuję się do wszystkich niezbędnych zaleceń, podobnie jak mój zespół" - napisał Barnier na Twitterze.

Zwracając się do wszystkich, którzy zostali dotknięci chorobą i pozostają w izolacji napisał: "Przejdziemy przez to razem".

W przesłaniu wideo nagranym w domu telefonem komórkowym Barnier mówił, że znalazł swoją książkę "Jeden za wszystkich", którą napisał już kilka lat temu i apelował, by zachowywać się solidarnie w obecnej sytuacji. "Każdy z nas ma rolę do odegrania, aby wygrać tę wspólną bitwę, tę wojnę przeciw wirusowi" - zaznaczył.

Reklama

Komisja Europejska na razie nie informuje ile osób miało kontakt z Barnierem, ani jakie podjęte zostaną środki bezpieczeństwa. Nie wiadomo też od kogo główny negocjator się zaraził.

Od poniedziałku na dobrowolnej kwarantannie domowej przebywa wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans. 6 marca Timmermans spotkał się z francuską sekretarz stanu ds. transformacji ekologicznej Brune Poirson, u której wykryto koronawirusa.

Główny negocjator Barnier był w Polsce na spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim, jednak było to 27 lutego, czyli więcej niż dwa tygodnie temu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy