Reklama

Reklama

Frans Timmermans w kwarantannie. Czeka na testy

Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans, który w KE odpowiedzialny jest za tzw. Europejski Zielony Ład, ponownie poddał się domowej kwarantannie, ponieważ miał bliski kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

"Po tym jak osoba, z którą miałem bliski kontakt, otrzymała pozytywny wynik testu na COVID-19, poddałem się izolacji i pracuję w domu. Zostanę tam, czekając na niezbędne testy i ukończenie wymaganego okresu kwarantanny" - napisał Timmermans na Twitterze.

Reklama

To kolejny urzędnik unijny wysokiego szczebla, który trafił na domową kwarantannę po kontakcie z osobą zakażoną koronawirusem.

W ubiegłym tygodniu musiał się na nią udać komisarz UE ds. handlu Valdis Dombrovskis. Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel poddał się również samoizolacji po kontakcie z zakażonym ochroniarzem i w efekcie zaplanowany na ubiegły tydzień szczyt unijny musiał zostać przełożony.

Timmermans znalazł się na dobrowolnej kwarantannie domowej już po raz drugi w związku z kontaktem z osobą, u której zdiagnozowano koronawirusa. Komisja Europejska, największa instytucja unijna, która zatrudnia ponad 30 tys. osób, pracuje obecnie w trybie zdalnym. Część urzędników musi jednak przychodzić do biur.

Sytuacja epidemiczna w Brukseli jest określana przez władze jako niepokojąca i o wiele gorsza w porównaniu z innymi regionami w Belgii. Średnia, tygodniowa liczba osób, u których dziennie wykrywany jest patogen w belgijskiej stolicy, wynosi ponad 2300.

***

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje