Reklama

Reklama

Frank Ulrich Montgomery, prezes Światowego Stowarzyszenia Medycznego: Nowe warianty groźne jak ebola

- Moim wielkim zmartwieniem jest to, że może pojawić się wariant, który jest tak zakaźny jak Delta i tak niebezpieczny jak Ebola - powiedział Frank Ulrich Montgomery, prezes Światowego Stowarzyszenia Medycznego, odpowiadając pytania o zagrożenie związane z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa Omikron.

Rosną obawy po pojawieniu się nowego południowoafrykańskiego wariantu koronawirusa B.1.1.529 Omikron. Szef Światowego Stowarzyszenia Medycznego przekonuje, aby zapobiec pojawieniu się kolejnych wariantów, konieczne będzie szczepienie świata w kolejnych latach.

Frank Ulrich Montgomery swoimi obawami podzielił się udzielając wywiadu gazetom z grupy medialnej Funke Mediengruppe. Montgomery spodziewa się, że w ciągu najbliższych dziesięciu liczba zakażeń nowym wariantem podwoi się. Jego zdaniem wszystkie środki, które miałyby zatrzymać rozprzestrzenianie się epidemii zaczną obowiązywać dopiero z dwutygodniowym opóźnieniem.

Reklama

Montgomery wezwał do ścisłego ograniczenia kontaktów i zamknięcia jarmarków bożonarodzeniowych w całych Niemczech, aby ponownie obniżyć krzywą zakażeń. 

Zakażenie wirusem ebola prowadzi zazwyczaj do wysokiej gorączki i krwotoku wewnętrznego, bardzo często kończy się śmiercią. Umiera około 50 proc. osób zakażonych - odsetek waha się w zależności od rodzaju wirusa. Najpoważniejsza jak dotąd epidemia eboli miała miejsce w Afryce Zachodniej w latach 2014-2015, zmarło wówczas ponad 11 tys. osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje