Reklama

Reklama

Francja zaleca jedną dawkę szczepionki dla osób, które przeszły COVID-19

Jedna dawka szczepionki jest wystarczająca dla osób, które przeszły zakażenie koronawirusem - twierdzą francuskie władze sanitarne (Haute Autorité de Santé). To pierwszy kraj na świecie, który wydał takie zalecenie.

Jak przypominają władze sanitarne, osoby wyleczone z COVID-19 "wytworzyły pamięć immunologiczną podczas infekcji". I to wystarczy do przyjęcia w takim przypadku jednej dawki szczepionki.

Jak podkreślono, dotychczas w żadnym kraju nie wydano takiej rekomendacji. Teraz jednak zielone światło musi jeszcze dać francuski rząd.

Gdyby te zalecenia zostały przyjęte, można byłoby w ten sposób zaoszczędzić miliony dawek szczepionek. 

Początkowo kampania szczepień we Francji, która zaczęła się 26 grudnia, szła bardzo wolno. W styczniu jednak zdecydowanie przyspieszyła. Do dzisiaj pierwszą dawkę szczepionki otrzymały tam około dwa miliony miliona osób. Spośród nich ok. 360 tys. przyjęło dwa zastrzyki. Oznacza to, że łącznie 2,84 proc. Francuzów dostało pierwszą dawkę, a 0,55 proc. - drugą.

Reklama

RP

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL