Reklama

Reklama

Francja: Wylądował samolot z Wuhanu. Na pokładzie Polacy

Samolot z Polakami wracającymi z miasta Wuhan w Chinach wylądował już we Francji - przekazał w niedzielę popołudniu rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Jak informuje Reuters, na pokładzie znajdowało się 250 Europejczyków z 30 krajów. Wśród nich byli Polacy ewakuowani z regionu objętego epidemią. 

Trzydzieścioro podróżnych zostanie następnie przetransportowanych z Francji wojskowymi samolotami do Polski. Lądowanie planowane jest we Wrocławiu. W kraju zostaną skierowani na obserwację.

Wirus z Wuhanu, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach, wywołuje zapalenie płuc, które może być śmiertelne. Zakażonych wirusem jest 14 tys. 380 osób; liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 304. Wirus przedostał się do wszystkich prowincji i regionów ChRL, a także do około 25 krajów świata, w tym do USA, Niemiec, Francji i Finlandii. 

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy