Reklama

Reklama

Francja: Kolejne 762 osoby zmarły z powodu koronawirusa

We Francji w ciągu ostatniej doby zmarły 762 osoby zakażone koronawirusem. Łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii to 15 729, spośród których 5 470 zmarło w domach opieki - podało we wtorek francuskie Ministerstwo Zdrowia.

Francja stała się czwartym krajem - po Włoszech, Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych - w którym liczba zmarłych na COVID-19 przekroczyła 15 tys.

W ciągu ostatniej doby liczba ludzi przebywających we Francji na oddziałach intensywnej terapii spadła z 6 821 do 6 730 (o 91). Oznacza to, że zmniejszyła się ona kolejny, szósty dzień z rzędu.

W czasie swej wtorkowej konferencji prasowej dyrektor generalny w resorcie zdrowia Jerome Salomon powiedział, że liczba ludzi zmarłych na koronawirusa we francuskich szpitalach i domach opieki wzrosła w ciągu doby o 5 proc. W niedzielę i poniedziałek wskaźnik ten wynosił 4 proc.

Reklama

Średnia wieku zmarłych to 81 lat

Poinformował też, że według dokonanej do tej pory analizy sześciu tys. aktów zgonów, średnia wieku osób zmarłych to 81 lat. 68 proc. z nich miało choroby współistniejące, w tym choroby serca, poważne nadciśnienie, cukrzycę, choroby neurologiczne i onkologiczne.

Prezydent Francji Emmanuel Macron zdecydował w poniedziałek o przedłużeniu w kraju kwarantanny do 11 maja.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy