Reklama

Reklama

Francja: Godzina policyjna także w sylwestra

- Od 15 grudnia godzina policyjna będzie obowiązywać we Francji od godziny 20 do 6 rano - ogłosił premier Jean Castex. Zapowiedział, że tak będzie także w sylwestra, choć nie w Wigilię Bożego Narodzenia.

- Zasady będą zatem bardziej rygorystyczne niż przewidywaliśmy - stwierdził premier.

Rząd postanowił wprowadzić godzinę policyjną między godz. 20 a 6 od 15 grudnia, z wyjątkiem 24 grudnia. - Godzina policyjna utrzymana zostanie jednak w sylwestra - poinformował Castex. - Sylwestra należy spędzić w domu - powtórzył.

Władze zdecydowały też, że muzea, kina, teatry i sale koncertowe pozostaną nadal zamknięte przez kolejne trzy tygodnie, do 7 stycznia.

Francuzi będą jednak mogli od 15 grudnia przemieszczać się między regionami, co było do tej pory zabronione.

Reklama

"Sytuacja utknęła w martwym punkcie"

Premier stwierdził, że sytuacja poprawiła się w ostatnich tygodniach, ale w ostatnich dniach "utknęła w martwym punkcie" i nadal jest niepokojąca w niektórych regionach. - Mecz jest więc daleki od wygranej - ostrzegł Castex.

Szef rządu przyznał, że 15 grudnia nie uda się osiągnąć docelowej liczby pięciu tys. przypadków zakażenia koronawirusem dziennie, co było warunkiem dalszego luzowania obostrzeń sanitarnych.

- Obostrzenia ustanowione w miejscach kultu nie będą zaostrzane - uspokoił jednak szef rządu.

Zalecenia na święta Bożego Narodzenia

Rząd zdecydował również znieść z dniem 15 grudnia obowiązujące do tej pory certyfikaty wyjścia z domu.

Premier przypomniał jednak o zaleceniach dotyczących wspólnego spędzania świąt - w gronie nie większym niż sześć dorosłych osób. Zalecił również dobrowolną pięciodniową kwarantannę tym, którzy zamierzają spotykać się z osobami starszymi.

Szef rządu wyraził nadzieję, że kawiarnie, bary, restauracje i hale sportowe zostaną ponownie otwarte 20 stycznia, tak jak zakładano, planując etapy wychodzenia z lockdownu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy