Reklama

Reklama

Francja: Do premiera wysłano setki majtek. To protest

Francuskie sklepy z bielizną zorganizowały akcję protestacyjną, w ramach której wysłano setki par majtek do premiera kraju Jeana Castex. Handlarze chcą w ten sposób zwrócić uwagę na swoją ciężką sytuację. Domagają się ponownego otwarcia sklepów bądź udzielenia im pomocy przez państwo.

Jak przekazała agencja AFP, w akcji wzięli udział właściciele niewielkich sklepów, nie sieciowych, ponieważ to oni znaleźli się w trudniejszej sytuacji finansowej z powodu obostrzeń. We Francji sklepy, które nie sprzedają towarów "niezbędnych do życia", są zamknięte.

Majtki dla premiera

Grupa sprzedawców bielizny, która przystąpiła do niecodziennego protestu, liczyła na Facebooku 500 osób. Na portalach społecznościowych wielu z nich pozowało z parą majtek przeznaczoną, jak zapowiadali, dla premiera Castex. 

Niektórzy pokazywali koperty z adresem siedziby premiera - l'Hotel de Matignon. Do przesyłki dołączano notatkę o treści: "Czy to nie jest pierwsza rzecz, jaką rano zakładamy na siebie, panie premierze?".

Reklama

Żądają "równych" standardów

Głównym postulatem protestujących przedsiębiorców jest przekwalifikowanie statusu towarów, jakie sprzedają, na "niezbędne" i w efekcie zezwolenie na otwarcie lokali lub udzielenie większych i skuteczniejszych zapomóg.

- Nie rozumiemy, dlaczego my jesteśmy zamknięci, podczas gdy ulice są zapełnione ludźmi i można swobodnie chodzić do fryzjera? - żaliła się AFP organizatorka akcji Nathalie Paredes i zażądała "równych" standardów.

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy