Reklama

Reklama

Francja: 18-latkowie dostaną po 300 euro. Na kino, książki i gry

Prezydent Francji Emmanuel Macron zainaugurował "voucher kulturalny" o wartości 300 euro dla wszystkich 18-latków, aby zachęcić ich do korzystania z kultury i wesprzeć sektor w czasie pandemii COVID-19. Świeżo upieczeni dorośli mogą wydać pieniądze m.in. na bilety do kina i teatru, książki oraz usługi cyfrowe w tym gry wideo i muzykę online.

Szef państwa promuje w Nevers ponowne otwarcie miejsc kulturalnych i inauguruje "Pass Culture" w wysokości 300 euro dla wszystkich 18-latków - poinformował Pałac Elizejski.

Po ogłoszeniu w środę utworzenia "Pass Sport" w wysokości 50 euro dla młodych ludzi z niezamożnych rodzin, Macron ogłosił pomoc młodym ludziom, aby w czasie pandemii korzystali z dóbr kultury.

Ożywić sektor kultury

Voucher można przeznaczyć na bilety (kino, koncert, przedstawienie, muzeum itp.), dobra kultury (książki, płyty itp.), na instrumenty lub sprzęt artystyczny lub na usługi cyfrowe (gry wideo, muzykę online, niektóre platformy, ebooki.)

Reklama

Młodzi ludzie, którzy obchodzą 18 urodziny, czyli około 800 tys. osób rocznie, będą mogli otrzymać od piątku 300 euro za pośrednictwem aplikacji "Pass culture". Voucher ważny będzie przez 24 miesiące.

Celem utworzenia vouchera jest wzmocnienie polityki edukacji artystycznej i pomoc w ożywieniu sektora kultury - podkreśla Pałac Elizejski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama