Reklama

Reklama

Filipiny: Od grudnia otwarte granice dla podróżnych z wybranych krajów, w tym Polski

Filipiny otworzą 1 grudnia granice dla turystów i innych podróżnych z krajów niskiego ryzyka zakażeń koronawirusem. Na zielonej liście znalazły się 44 państwa, wśród nich jest Polska. Eksperymentalne otwarcie ma na razie potrwać do połowy grudnia, ale prawdopodobnie będzie przedłużane.

Zaszczepione osoby podróżujące z krajów z listy państw uznawanych za bezpieczne od 1 grudnia będą mogły odwiedzić Filipiny bez obowiązku odbywania kwarantanny. 

Jak poinformowały władze w Manili, otwarcie granic, które pozostawały zamknięte od początku pandemii wiosną 2020 roku, ma pomóc w ożywieniu miejscowej gospodarki. Liczący ponad 110 mln mieszkańców archipelag bardzo ucierpiał w wyniku pandemicznych obostrzeń. 

Rząd Filipin wprowadził jedne z najdłuższych na świecie lockdownów, które w niektórych regionach trwały około czterech miesięcy. Doprowadziło to do zapaści gospodarczej i najgłębszej od dziesięcioleci recesji. W 2020 roku PKB Filipin spadł o 9,6 proc. We wrześniu oficjalna stopa bezrobocia wynosiła tam 8,9 proc.

Reklama

Zakaz wjazdu dla przylatujących z RPA

Ogłaszając ponowne otwarcie granic, rząd wprowadził jednocześnie zakaz wjazdu dla podróżnych z Republiki Południowej Afryki i sąsiednich krajów, z powodu wykrycia nowego wariantu koronawirusa.

Wśród państw Azji Południowo-Wschodniej międzynarodowy ruch turystyczny dla osób zaszczepionych przeciwko COVID-19 niemal całkowicie otworzyły dotąd Tajlandia, Indonezja oraz Kambodża, a częściowo także Wietnam i Malezja.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL