Reklama

Reklama

Fiałek przeprasza Grzesiowskiego: Nie powinienem umieścić tej treści publicznie

"Z takich jak Pan i Pańskie TAN (Twitterowa Akademia Nauk - red.) Einstein śmiał się już na przełomie XIX i XX wieku" - w taki sposób lekarz Bartosz Fiałek miał zwrócić się do eksperta Rady Medycznej przy premierze Pawła Grzesiowskiego podczas środowej dyskusji w mediach społecznościowych. Dzień po tej wymianie zdań opublikował przeprosiny. "Przepraszam doktora i przyznaję, że nie powinienem umieścić tej treści publicznie" - napisał Fiałek.

Bartosz Fiałek miał w dyskusji pod jednym z postów dr Pawła Grzesiowskiego napisać w środę: "Z takich jak Pan i Pańskie #TAN Einstein śmiał się już na przełomie XIX i XX wieku. Jacy "eksperci", taka umiejętność walki z zarazą. Jesteśmy najlepsi - w liczbie zgonów". 

"Ekspertem nie jest się na własne życzenie czy z powodu paska pod nazwiskiem w mediach. Ekspertami stajemy się po wielu latach pogłębionej analizy bieżącej wiedzy i umiejętności przekazania nabytych informacji w sposób obiektywny i zrozumiały dla szerokiego gremium odbiorców" - odpowiedział Fiałkowi Grzesiowski.

Ostatecznie post został usunięty, a sam Fiałek postanowił Grzesiowskiego przeprosić. "Z powodu obrażenia pana doktora Pawła Grzesiowskiego oraz członków grupy TAN, pisząc "z takich jak Pan i Pańskie #TAN Einstein śmiał się już na przełomie XIX i XX wieku", przepraszam i uznaję, że nie powinienem umieścić tej treści publicznie (wiadomość omyłkowo umieściłem publicznie, gdzie widniała przez około 1-2 minuty)" - napisał w czwartek Fiałek. 

Reklama

TAN, czyli Twitterowa Akademia Nauk to grupa specjalistów i propagatorów wiedzy medycznej. Powstała by przekazywać opinii publicznej rzetelną wiedzę o pandemii Sars-Cov-2. 


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy