Reklama

Reklama

Epidemia w Wielkiej Brytanii. Wskaźnik "R" wciąż powyżej 1

Szacunkowa liczba "R", która określa rozprzestrzenianie się SARS-CoV-2, pozostaje w Anglii na poziomie 1,2-1,4 - przekazało brytyjskie ministerstwo zdrowia. Oznacza to, że średnio 10 zakażonych osób zarazi 12-14 innych, zatem epidemia się rozwija.

W Zjednoczonym Królestwie szerzy się wariant Delta koronawirusa SARs-CoV-2 - uznawany za najbardziej zakaźny z dotychczas rozpoznanych. 

Jak przekazała dyrektor rządowej agencji Public Health England (PHE) dr Susan Hopkins, w Wielkiej Brytanii jest obecnie 25 wariantów koronawirusa, które są monitorowane i osiem dalszych pod szczegółową obserwacją.

Minister zdrowia Matt Hancock powiedział z kolei w zeszłym tygodniu, że wariant Delta stanowi 91 proc. nowych przypadków SARS-CoV-2. Z powodu rozprzestrzeniającej się epidemii całkowite zniesienie restrykcji w Anglii, które planowane było na 21 czerwca, zostało opóźnione o cztery tygodnie, czyli do 19 lipca.

Reklama

Z najnowszych danych wynika, że na Wyspach odnotowano 10 809 nowych zakażeń. Średnia z ostatnich siedmiu dni to ponad 8,2 tys. nowych zakażeń na dobę.

Zobacz też: Jak szczepionki działają na wariant Delta?

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama