Reklama

Reklama

Epidemia koronawirusa. Zamknięto atrakcje turystyczne w Chinach

Odcinki Wielkiego Muru, Zakazane Miasto w Pekinie, a także muzea, biblioteki, kina, parki rozrywki i inne atrakcje w wielu miastach Chin pozostają zamknięte z powodu epidemii zapalenia płuc wywoływanego przez nowy koronawirus, który zabił już ponad 200 osób.

By zmniejszyć ryzyko dalszego rozwoju epidemii, która wybuchła pod koniec 2019 roku w Wuhanie w środkowych Chinach, w całym kraju odwołano również wiele występów artystycznych i innych wydarzeń kulturalnych.

Od 24 stycznia do odwołania zamknięte jest muzeum Terakotowej Armii w mieście Xi’an oraz wiele innych atrakcji turystycznych w całej prowincji Shaanxi - przekazały miejscowe media.

Z powodu epidemii w ubiegły piątek zamknięto do odwołania również Disneyland w Szanghaju. Zarządzająca parkiem firma Shanghai Disney Resort oświadczyła, że będzie monitorować sytuację i pozostanie w bliskim kontakcie z lokalnymi władzami.

Reklama

Nieczynny jest również Disneyland w Hongkongu. Władze tego regionu poinformowały we wtorek o tymczasowym wstrzymaniu pracy wszystkich obiektów sportowych, w tym boisk piłkarskich, kortów tenisowych i pól golfowych, a także muzeów, hal widowiskowych, sal koncertowych czy bibliotek.

Zwrot pieniędzy za już kupione bilety

W Kantonie na południu Chin nieczynne są wszelkie atrakcje turystyczne zlokalizowane wewnątrz pomieszczeń. "Wszystkie biblioteki, muzea i kina są zamknięte. Nie podano jeszcze, kiedy zostaną otwarte. Wszyscy czekamy" - powiedziała pracownica urzędu jednej z kantońskich dzielnic.

Podobnie jest w wielu innych miastach prowincji Guangdong, która wprowadziła również obowiązek noszenia maseczek chirurgicznych w miejscach publicznych. Mieszkańcom polecono, by ograniczyli wychodzenie z domów i unikali zatłoczonych miejsc.

Wiele spośród zamkniętych atrakcji turystycznych ogłosiło, że osoby, które kupiły już bilety, mogą otrzymać zwrot pieniędzy.

Przedłużony okres wolny od pracy

Chiński rząd praktycznie odciął od świata liczący 11 milionów mieszkańców Wuhan i wiele innych miast w prowincji Hubei. W Wuhanie zamkniętych jest większość sklepów, restauracji i parków miejskich.

W związku z epidemią rząd przedłużył również okres wolny od pracy z okazji Chińskiego Nowego Roku o trzy dni do 2 lutego. Później niektóre miasta i prowincje przesunęły ten termin o kolejny tydzień. W piątek o takiej decyzji poinformowały władze Pekinu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL