Reklama

Reklama

Dyrektor szpitala w Wuhanie zmarł po zarażeniu koronawirusem

W wyniku zarażenia się koronawirusem zmarł dyrektor największego szpitala w chińskim mieście Wuhan, gdzie znajduje się epicentrum epidemii - informuje Reuters, powołując się na chińskie media państwowe.

Liu Zhiming zmarł we wtorek o godz. 10.30 czasu lokalnego (godz. 3.30 w Polsce). Był on dyrektorem szpitala w Wuchang, dzielnicy miasta Wuhan. To największa placówka w chińskim epicentrum epidemii. 

Reklama

Jak zauważa Reuters, to już drugi wybitny, chiński lekarz, który uległ patogenowi. 

Wcześniej, w wyniku zarażenia koronawirusem, zmarł okulista Li Wenliang z Wuhanu, który w grudniu ostrzegał kolegów po fachu przed epidemią, ale został wówczas pouczony przez policję, by "nie rozpowszechniać plotek".

Według najnowszych danych, do 1886 wzrosła w Chinach liczba osób zmarłych na groźnego koronawirusa Covid-19, a ponad 72 tys. osób jest zakażonych. Epidemia rozprzestrzeniła się na ok. 30 krajów na całym świecie, w tym na kilka europejskich, m.in. Niemcy, Francję, Włochy i Finlandię.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne