Reklama

Reklama

Donald Trump w szpitalu. Opublikowano kolejne nagranie

Przebywający w szpitalu Donald Trump nagrał w niedzielę (4 października) spot, w którym oświadczył: "Wiele nauczyłem się o COVID-19, to prawdziwa szkoła". Następnie na krótko pojawił się przed szpitalem. Sympatyków pozdrawiał z tylnego siedzenia prezydenckiego samochodu.

Prezydent miał na twarzy maseczkę ochronną.

- To jest interesująca podróż. Wiele nauczyłem się o COVID-19 (...) To prawdziwa szkoła - stwierdził w nagraniu Trump. - Rozumiem już to. Wiem, o co chodzi - dodał. To drugie nagranie prezydenta wyemitowane z wojskowego szpitala. W pierwszym prezydent siedział za stołem. W najnowszym Trump stoi. Jest ubrany w koszulę bez krawata i marynarkę.

Po zakończeniu nagrania prezydent Trump wsiadł na chwilę do prezydenckiego samochodu, który wyjechał przed szpital. Z tylnego siedzenia, ubrany w maseczkę przywódca Ameryki pozdrawiał zgromadzonych przed szpitalem, którzy od piątku przychodzą tam, by go wesprzeć i życzyć mu zdrowia.

Reklama

Od piątku zakażony koronawirusem najważniejszy polityk USA przebywa w wojskowym szpitalu Walter Reed pod Waszyngtonem.

Zespół medyczny potwierdził w niedzielę, że od wykrycia u prezydenta obecności koronawirusa SARS-CoV-2 dwukrotnie podano mu tlen. Jeśli jego stan będzie się dalej poprawiał, to może on zostać wypisany ze szpitala w poniedziałek - oświadczył w niedzielę doktor Brian Garibaldi, członek zespołu medycznego zajmującego się prezydentem.

Pierwsza dama USA Melania Trump, u której także wykryto SARS-CoV-2, pozostała w Białym Domu. Czuje się dobrze.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski (PAP)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy