Reklama

Reklama

Dolnośląskie: Dziewięć osób z podejrzeniem koronawirusa

Na Dolnym Śląsku dziewięć osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem koronawirusa. Nie ma osób zarażonych – przekazał w czwartek dziennikarzom wojewoda dolnośląskie Jarosław Obremski.

Wojewoda dolnośląski poinformował też, że 16 osób na Dolnym Śląsku objętych jest kwarantanną lub izolacją, a 178 nadzorem epidemiologicznym. "Dziewięć osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem koronawirusa. Nie ma osób zarażonych" - powiedział wojewoda.

Obremski podkreślił, że jest w stałym kontakcie z rządem, a w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim codziennie odbywają się sztaby poświęcone sytuacji związanie z koronawirusem. Zwrócił przy tym uwagę, że obecnie w regionie jest szczyt zachorowań na grypę.

"To dodatkowo komplikuje sprawę, bo grypa ma bardzo podobne objawy do koronawirusa" - powiedział Obremski.

Reklama

Wojewoda mówił też o tym, że na wrocławskim lotnisku lądują samoloty z dwóch kierunków w północnych Włoszech - z Bergamo i z Bolonii.

"Stosowana jest w tych przypadkach wymagana procedura. W przypadku Bolonii wszyscy pasażerowie mieli mierzoną temperaturę, u nikogo nie stwierdzono objawów chorobowych" - mówił. Samolot z Bergamo ma lądować w piątek.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy