Reklama

Reklama

Do Polski po alkohol, papierosy i petardy? Berlin zarządza szlaban

Władze Berlina utrudniają turystykę zakupową do Polski. W przepisach dotyczących kwarantanny nie będzie już wyjątku dotyczącego krótkich wyjazdów do Polski.

Ze względu na pandemię koronawirusa krótkie wyjazdy z Berlina do Polski nie będą już możliwe bez obowiązkowej 10-dniowej kwarantanny - postanowił berliński Senat.

Wyjazdy w ramach małego ruchu granicznego (do 24 godzin) ograniczyły już wcześniej graniczące z Polską landy Brandenburgia i Meklemburgia-Pomorze Przednie. Rząd Brandenburgii, który zdecydował o tych ograniczeniach wraz z nastaniem twardego lockdownu w całych Niemczech, krytykował Berlin za to, że pozwala jeszcze na turystykę zakupową do Polski.

Jedna z berlińskich firm przewozowych oferowała nawet przejazdy tam i z powrotem za jedyne 5 euro.

Reklama

Szybki wypad do Polski

Rząd Brandenburgii w Poczdamie dawał Berlinowi wyraźnie do zrozumienia, że powinien zaostrzyć przepisy. Minister spraw wewnętrznych Brandenburgii Michael Stübgen krytykował, że w obecnej sytuacji nie rozumie, jak Senat może nadal pozwalać berlińczykom na krótkie wypady do Polski w celu zakupu alkoholu, papierosów i petard. Premier Brandenburgii Dietmar Woidke dodał, że ze względu na dużą liczbę przypadków COVID-19 nie jest właściwe, aby berlińczycy mogli swobodnie jeździć do Polski na zakupy.

Po petardy do Polski

Senat Berlina argumentował z kolei, że nie ma potrzeby podejmowania działań, ponieważ berlińskie rozporządzenie w sprawie kontroli zakażeń wyraźnie mówi, że ludzie mogą opuszczać swoje domy tylko "z uzasadnionych powodów", a zakup petard do nich nie należy.

W różnych miejscach przy granicy polsko-niemieckiej znajdują się targowiska, na których Niemcy kupują w tym czasie m.in. fajerwerki. Część z nich nie jest w Niemczech dopuszczona do sprzedaży. W tym roku ze względu na restrykcje pandemiczne sprzedaż petard jest i tak w Niemczech bardzo ograniczona.

DPA/dom/Redakcja Polska Deutsche 

***

Trwa wielka loteria na 20-lecie Interii!

Weź udział i wygraj! Każdego dnia czeka ponad 20 000 złotych - kliknij i sprawdź!

W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla Ciebie niespodziankę. Masz szansę wygrać wielką gotówkę już dziś! Zapraszamy do udziału w Multiloterii. Każdego dnia do wygrania minimum 20 000 złotych, a w wybrane dni grudnia nawet 40 000 złotych! Dołącz do tysięcy Internautów biorących udział w grze! Kliknij link GRAM o duże pieniądze już teraz!


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy