Reklama

Reklama

Dania: Rozdzielone przez pandemię pary mogą się spotkać. Są jednak warunki

W poniedziałek (25 maja) Dania otworzyła swoje granice z państwami skandynawskimi i Niemcami. Spotkać się mogą także pary, które zostały rozdzielone przez pandemię koronawirusa. Muszą jednak udowodnić, że są w związku od co najmniej pół roku - podaje Reuters, powołując się na lokalne media.

W celu walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa władze Danii zamknęły granice dla osób, które nie są obywatelami tego kraju. Spowodowało to m.in., że pary mieszkające po dwóch stronach granicy, nie mogły się swobodnie spotykać od 14 marca. 

Powszechnym stał się więc widok starszych par rozmawiających, pijących kawę i trzymających się za ręce ponad barierami ustawionymi na granicy państw.

W poniedziałek, po otwarciu duńskich granic, partnerzy obywateli Danii mogą wjechać do kraju. Muszą jednak udowodnić, że pozostają w związku od co najmniej sześciu miesięcy. 

Reklama

W tym celu - pisze Reuters, powołując się na informacje duńskiej policji - muszą podać np. dane partnera, pokazać jego zdjęcia lub wiadomości SMS potwierdzające relacje. 

Jak podała policja, partnerzy mogą zabrać ze sobą "zdjęcie lub list miłosny". Ostateczna decyzja o wjeździe będzie jednak należeć do funkcjonariusza.

Wytyczne wywołały szereg negatywnych komentarzy na temat naruszania prywatności.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy