Reklama

Reklama

Czechy: Znaczący spadek zakażeń

Jak wynika z danych opublikowanych w czwartek (12 listopada), w środę (11 listopada) w Czechach odnotowano 8925 nowych zakażeń koronawirusem, czyli o około 7 tys. mniej niż przed tygodniem, gdy wykryto rekordową liczbę ponad 15 tys. infekcji.

Od początku epidemii w Czechach koronawirusem zakaziło się 438 805 osób, z których 285 241 wyzdrowiało. Za aktywne uznaje się 147 994 infekcji.

Reklama

Jak wynika z zestawienia agencji Reutera, od prawie dwóch tygodni średnia dzienna liczba nowych przypadków maleje. Minister zdrowia Jan Blatny podkreślił jednak w środę (11 listopada), że wciąż należy się liczyć z wysoką liczbą hospitalizacji.

Obłożenie szpitali

W szpitalach we wtorek było 7890 pacjentów z COVID-19. Stan 1133 chorych ocenia się jako poważny. Ogólnokrajowe statystyki pokazują wciąż istniejące rezerwy łóżek szpitalnych, ale poszczególne szpitale mają problemy z opieką nad pacjentami ciężko przechodzącymi chorobę. 

W czwartek 10 pacjentów ze szpitala w Beneszovie w kraju (województwie) środkowoczeskim ma zostać przetransportowanych do jednej z klinik w Pradze.

Śmiertelność

Wciąż rośnie liczba zgonów na COVID-19. Od początku listopada zmarło około 2 tys. osób zakażonych koronawirusem. W środę według aktualnych danych resortu zmarło 108 chorych, ale ta liczba będzie jeszcze aktualizowana. Epidemia koronawirusa w Czechach pochłonęła dotąd 5570 ofiar śmiertelnych.

Minister zdrowia powiedział w środę (11 listopada) dziennikarzom, że spodziewa się przyznania Czechom 2 mln dawek szczepionki firmy Pfizer z puli, której zakup zatwierdziła Unia Europejska. Czesi zamówili także 3 mln dawek szczepionki, nad którą pracuje brytyjska firma AstraZeneca.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje