Reklama

Reklama

Czechy: Rząd zatwierdził plan otwarcia sklepów

Czeski rząd zatwierdził we wtorek plan stopniowego otwierania sklepów i restauracji między 20 kwietnia a 8 czerwca. Ma to ożywić czeską gospodarkę po wprowadzeniu ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa.

Zgodnie z rządowym planem, małe sklepy zostaną ponownie otwarte 20 kwietnia, większe sklepy - 11 maja, a restauracje i centra handlowe - 8 czerwca.

Stan wyjątkowy w Czechach obowiązuje do 30 kwietnia, jednak niektóre obostrzenia zostały złagodzone. 

Dozwolone jest m.in. indywidualne uprawianie sportu na świeżym powietrzu. 

Zasady kwarantanny zostały już złagodzone w Austrii. Zgodnie z zapowiedzią kanclerza Sebastiana Kurza, od 14 kwietnia swoją działalność wznowiła część sklepów. Reszta sklepów i lokali usługowych ma zostać otwarta w maju.

Koronawirus w Czechach

Resort zdrowia Czech poinformował we wtorek, że w kraju zmarło dotąd 147 chorych na COVID-19, w tym cztery osoby od poniedziałku. Zakażonych koronawirusem jest w kraju ponad sześć tys. osób. W poniedziałek przeprowadzono najmniej testów od początku kwietnia - 3183.

Reklama

Ostatniej doby przybyło 68 przypadków zakażeń. To najmniej od 17 marca.

W Czechach przeprowadzono dotąd ponad 131,5 tys. testów. Najwięcej testów wykonano 8 kwietnia - było ich wówczas 8164 i w 295 przypadkach dały wynik pozytywny. W kolejnych dniach liczba przeprowadzanych testów malała - w Wielki Piątek było ich niewiele ponad pięć tys., w sobotę około 4,8 tys., a w poniedziałek blisko 3,2 tys.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy