Reklama

Reklama

​Czechy: Polska na liście krajów najwyższego ryzyka epidemicznego

Resort zdrowia Czech zaliczył w piątek Polskę, Cypr, Danię i Norwegię do państw o najwyższym stopniu ryzyka epidemicznego. Aby wjechać z tych krajów do Czech podróżujący muszą mieć negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, odbyć kwarantannę, a po pięciu dniach w izolacji powtórzyć test.

Negatywny wynik testu PCR po pięciu dniach kwarantanny, pozwala na jej zakończenie. Test, który wymagany jest przy wjeździe do Czech nie może być starszy niż 72 godziny. Do 14. dnia po przyjeździe należy wszędzie poza miejscem zamieszkania nosić maskę klasy FFP2 lub wyższej.

Podobnie jak osoby przyjeżdżające z Polski, traktowani są już m.in. podróżni ze Słowacji, Wielkiej Brytanii i większości państw spoza UE.

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia przypomina, że podróżowanie między państwami jest ograniczone. Przyjazdy mogą odbywać się jedynie w niezbędnych i udokumentowanych wypadkach losowych. Wyjątki od tej zasady obowiązują pracowników transgranicznych oraz uczniów, a także osób udających się do placówek medycznych.

Reklama

Przypomniano także, że przed planowanym przekroczeniem granicy należy wypełnić online specjalny dokument zgłoszeniowy. Pod koniec lutego władze w Pradze zakazały podróży m.in. do Brazylii, RPA, Kenii, Mozambiku, Tanzanii, Zambii i Zimbabwe.

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy