Reklama

Reklama

Czechy luzują restrykcje. Większość usług wznowi działalność

Czeski rząd zdecydował o stopniowym uwolnieniu obowiązujących restrykcji. W poniedziałek mają zostać otwarte plenerowe galerie, a od 3 maja większość sklepów i usług. Zapowiedziom towarzyszy zastrzeżenie, że nie mogą pogorszyć się warunki epidemiczne.

Jeżeli do 26 kwietnia nie pogorszą się dane związane z pandemią, to 3 maja będą mogły zostać otwarte zakłady kosmetyczne i fryzjerskie, sklepy detaliczne, galerie i muzea dla indywidualnych zwiedzających. W tym samym czasie mają zostać otwarte sanatoria, ale tylko dla osób, które wymagają opieki po przebytej chorobie COVID-19.

Od 3 maja będą możliwe odwiedziny w salonach kosmetycznych dla czworonożnych pupili. 

Kolejne fazy odchodzenia od restrykcji będą związane z liczbą nowo zakażonych na 100 tys. mieszkańców w ciągu siedmiu dni.

Rząd przyjął zasadę, że o planowanych zmianach będzie informować w poniedziałki, a w czwartki, w zależności od sytuacji epidemicznej, plany będą potwierdzane.

Reklama

Osobne przepisy dotyczące szkół

Osobne regulacje dotyczą szkolnictwa. 26 kwietnia do klas wrócą uczniowie szkół średnich i będą umożliwione treningi dla dzieci i młodzieży w dwóch grupach po sześć osób.

Tydzień później zaczną uczyć się w klasach starsze roczniki szkół średnich, a uprawiający sport będą mogli spotykać się w grupach dwudziestoosobowych.

Sytuacja poprawia się

Sytuacja pandemiczna w Czechach poprawia się od kilku tygodni. W środę zanotowano 2942 nowe przypadki zakażeń koronawirusem. To najniższy wynik od 30 września 2020 r. 

Zmniejsza się także liczba pacjentów w szpitalach. W środę hospitalizowanych z COVID-19 było 3909 osób. Najmniej od połowy października ubiegłego roku. Na oddziałach intensywnej terapii jest 862 pacjentów.

Darmowy program - rozlicz PIT 2020

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy