Reklama

COVID-19: Szczepienie a zgony, najnowsze dane

Pełne zaszczepienie daje 97-procentową skuteczność w zapobieganiu zgonom z powodu COVID-19 i 84-procentową przy podaniu jednej dawki. To najnowsze dane włoskiego Instytutu Służby Zdrowia, który monitoruje stan epidemii w tym kraju.

W raporcie z ostatniego miesiąca zaznaczono, że w grupie wiekowej 60-79 lat odnotowano 80 zgonów osób niezaszczepionych i 6 zaszczepionych. Żadnego zgonu nie zarejestrowano wśród zaszczepionych w wieku 12-39 lat. Zmarły zaś 4 osoby, które nie przyjęły ani jednej dawki preparatu.

13 procent niezaszczepionych w szkołach

Dotychczas szczepienia zakończyło we Włoszech 67 procent ludności powyżej 12. roku życia. To 36 milionów osób.

Niezaszczepionych jest prawie 13 procent nauczycieli i pozostałych pracowników szkół. Od nowego roku szkolnego mają oni obowiązek posiadać przepustkę Covid-19, wystawioną na podstawie szczepienia, wyleczenia z koronawirusa lub negatywnego testu na jego obecność z ostatnich 48 godzin.

Reklama

Odsetek niezaszczepionych medyków wynosi zaś 1,82 proc.

Ogłoszone w piątek dane wskazują według ocen ekspertów na stabilizację sytuacji epidemicznej w kraju. Ostatniej doby zanotowano we Włoszech 49 zgonów na Covid-19 i ponad 7200 następnych przypadków zakażeń. Na intensywnej terapii przebywa 455 najciężej chorych, a na pozostałych oddziałach prawie 3700 osób.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: COVID-19 | Pandemia koronawirusa | szczepienie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy