Reklama

Reklama

COVID-19 pojawił się w październiku 2019 roku? Nowe badania

Brytyjski uniwersytet w Kent opublikował najnowsze badania, z których wnika, że koronawirus pojawił się w Chinach już w październiku 2019 roku. Oznacza to, że zaczął się rozprzestrzeniać dwa miesiące przed zidentyfikowaniem pierwszego przypadku w mieście Wuhan.

W artykule opublikowanym w czasopiśmie PLOS Pathogens napisano, że naukowcy z tego uniwersytetu ustalili, że SARS-CoV-2 pojawił się po raz pierwszy między początkiem października a połową listopada 2019 roku.

Według szacunków najbardziej prawdopodobną datą pojawienia się wirusa był 17 listopada 2019 r., a do stycznia 2020 r. rozprzestrzenił się już na całym świecie.

W Chinach pierwszy oficjalny przypadek COVID-19 ogłoszono w grudniu 2019 roku i miał on związek z targiem rybnym w mieście Wuhan.

Jednak niektóre wczesne przypadki nie miały żadnego znanego związku z tym rejonem, co sugeruje, że SARS-CoV-2 już krążył, zanim wykryto go na bazarze w Wuhan - twierdzą naukowcy.

Reklama

Wspólne badanie opublikowane pod koniec marca przez Chiny i Światową Organizację Zdrowia (WHO) potwierdziło, że przed wybuchem epidemii koronawirusa w Wuhan mogły występować sporadyczne przypadki zakażeń wśród ludzi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje