Reklama

Reklama

COVID-19. Australia: Wydano zgodę na rejestrację leku

Ministerstwo Zdrowia w Australii wydało zezwolenie na rejestrację leku Evusheld, który jest produkowany przez koncern AstraZeneca. Jest to pierwszy w Australii produkt leczniczy przeciw COVID-19 inny niż szczepionka.

Australijski organ Ministerstwa Zdrowia prowadzący rejestr produktów leczniczych (TGA) wydał wstępne zezwolenie na złożenie wniosku o rejestrację dla nowego produktu AstraZeneki, co jest pierwszym krokiem do wprowadzenia go do obrotu. Jeśli lek o nazwie Evusheld zostanie zarejestrowany, będą mogli go przyjąć obywatele powyżej 18 roku życia.

Pierwszy w Australii lek na COVID-19

Evusheld to mieszanka dwóch przeciwciał monoklonalnych, tixagevimabu i cilgavimabu. Jest to pierwszy w Australii produkt leczniczy przeciw COVID-19 inny niż szczepionka.

Australijskie Ministerstwo Zdrowia informuje, że Evusheld nie powinien być przyjmowany w zastępstwie szczepienia. Podkreśla także, że wstępne zezwolenie na rejestrację zostało wydane po rozważeniu danych naukowych oraz w związku z poważną sytuacją epidemiologiczną panującą w kraju.

Reklama

Czytaj także: PAXLOVID. LEK PRZECIWKO COVID-19 ZMNIEJSZA LICZBĘ HOSPITALIZACJI I ZGONÓW O 89 PROC.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje