Reklama

Reklama

Coraz więcej zakażeń w Niemczech. Bundestag wprowadza zasadę 2G Plus

Od środy niemieckich posłów czekają nowe, zaostrzone przepisy. Aby wejść na salę plenarną niemieckiego parlamentu, oprócz dowodu szczepienia, będą musieli przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa - czyli dostosować się do zasady 2G plus. Ponadto obowiązkowe będą maseczki FFP2 zamiast zwykłych maseczek chirurgicznych - informuje we wtorek telewizja ARD.

Zgodnie z zasadą 2G Plus osoby zaszczepione i wyleczone muszą przedstawiać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, aby móc wejść na salę plenarną. Osoby, które otrzymały dawkę uzupełniającą nie muszą przedstawiać testów.

Posłowie, którzy nie spełniają przepisów 2G-Plus, mogą, tak jak dotychczas, śledzić sesje plenarne jedynie z galerii dla zwiedzających. Jednak w tym celu będą musieli przedstawić negatywny wynik szybkiego testu. Autotesty nie są akceptowane.

Omikron w Bundestagu

Nowe rozporządzenie administracji Bundestagu przewiduje ponadto, że w przyszłości we wszystkich budynkach parlamentu trzeba będzie nosić maseczkę FFP2 - zwykła maseczka chirurgiczna nie będzie już wystarczająca. Obecny gwałtowny wzrost liczby zakażeń i rozprzestrzenianie się wariantu Omikron stwarzają również w Bundestagu "rosnące ryzyko zakażenia", napisał Lorenz do posłów. 

Reklama

"Dlatego też środki mające na celu ochronę funkcjonowania niemieckiego Bundestagu muszą zostać jeszcze bardziej rozbudowane" - napisał w liście do parlamentarzystów dyrektor Bundestagu Lorenz Mueller.

Podstawą prawną nowych regulacji jest dekret ogólny przewodniczącej Bundestagu Baerbela Bas.

Reklama

Reklama

Reklama