Reklama

Reklama

Co dalej z lockdownem w Niemczech? AFP ujawnia dokument

Z dokumentu, do którego dotarła AFP, wynika, że kanclerz Angela Merkel chce przedłużyć lockdown w Niemczech ze względu na nasilanie się pandemii. Według Instytutu im. Roberta Kocha w ciągu ostatnich siedmiu dni średnia zakażeń dziennie na 100 tys. osób wynosiła 103,9.

Na poniedziałek planowana jest konferencja rządu federalnego z premierami landów, dotycząca ewentualnego zaostrzenia lockdownu po krótkim okresie poluzowań. Dokument, który cytuje AFP, ma być podstawą do poniedziałkowych ustaleń.

Do tej pory surowe restrykcje epidemiczne miały obowiązywać do końca marca, jednak fakt, że średnia zakażeń w Niemczech przekroczyła symboliczny próg 100 na 100 tys. mieszkańców, powinien z zasady skłonić władze do zaostrzenia rygorów sanitarnych - pisze AFP.

Dokument dotyczący przedłużenia lockdownu przewiduje dalsze ograniczenie podróży transgranicznych do "absolutnego minimum" oraz utrzymanie obowiązku odbycia kwarantanny po przyjeździe do kraju, po poprzednim wykonaniu testu na koronawirusa.

Reklama

Osoby, które mogą pracować zdalnie, powinny robić to nadal, a te, które nie mogą uniknąć udawania się do miejsca pracy, będą miały obowiązek "wykonywania przynajmniej dwóch szybkich testów w tygodniu".

Na ostatniej wspólnej konferencji rządy federalny i rządy krajów związkowych zgodziły się na wycofanie wszystkich działań łagodzących lockdown w przypadku przekroczenia granicy 100 infekcji na 100 tys. mieszkańców w ciągu tygodnia.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy