Reklama

Reklama

Chiny: Zmarła lekarka z Wuhanu. Wcześniej ostrzegała o epidemii koronawirusa

W chińskim mieście Wuhan zmarła Liu Li - kolejna lekarka z grupy ośmiu osób, które na początku stycznia ostrzegały chińskie władze przed potencjalną epidemią koronawirusa. To także piąty lekarz z centralnego szpitala w tym mieście, który zmarł podczas epidemii.

Doktor Liu Li w centralnym szpitalu w Wuhanie współpracowała z Li Wenliangiem, pierwszym z ośmiu lekarzy, którzy na początku stycznia ostrzegali lokalne władze przed pojawieniem się w mieście patogenu przypominającego SARS. Wówczas każdy z lekarzy był zastraszany i musiał podpisać dokument stwierdzający, że rozpowszechnia fałszywe informacje. 

Policja w Wuhanie w czwartek oficjalnie przeprosiła rodzinę Li Wenlianga, który zmarł z powodu zakażenia koronawirusem na początku lutego. 

Po tym jak chińskie władze oficjalnie przyznały, że w kraju rozprzestrzenia się epidemia koronawirusa, chińskie państwowe media zaczęły pisać o lekarzach z Wuhanu jako o bohaterach starających się uratować mieszkańców. Do tej pory nie wyjaśniono jednak, na jakim szczeblu chińskich władz i od jak dawna wiedziano o potencjalnym zagrożeniu w związku z wykryciem patogenu. 

Reklama

Niedawno hongkoński dziennik "South China Morning Post", powołując się na źródła rządowe, napisał, że pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w Wuhanie wykryto już 17 listopada, a nie pod koniec grudnia - jak utrzymywano do tej pory.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje