Reklama

Reklama

Chiny: Wykryto nowe zakażenia w Qingdao. Władze chcą przebadać 9 mln mieszkańców.

Władze miasta Qingdao na wschodzie Chin zdecydowanie odpowiadają na nowe zakażenia ZAS-CoV-2. Zapowiedziały w poniedziałek 12 października przebadanie na koronawirusa wszystkich 9 mln mieszkańców w ciągu pięciu dni w związku z wykryciem nowych infekcji wiązanych ze szpitalem, w którym leczono zakażonych przybyłych z zagranicy.

Przed północą z niedzieli na poniedziałek w mieście zgłoszono sześć nowych potwierdzonych przypadków Covid-19 i sześć nowych infekcji bezobjawowych. Większość z nich wiązana jest z miejskim szpitalem chorób klatki piersiowej.

Reklama

Najnowszy dobowy raport państwowej komisji zdrowia opublikowano w poniedziałek już po doniesieniach z Qingdao, ale nie odnotowano w nim żadnego nowego potwierdzonego przypadku Covid-19 w tym mieście. Obecnie nie jest jasne, z czego to wynika.

Komisja informuje natomiast o 21 potwierdzonych przypadkach Covid-19 wykrytych w innych prowincjach, przy czym wszystkie te infekcje określono jako przywleczone z zagranicy.

Według sprawozdania w całym kraju zgłoszono w niedzielę również 32 bezobjawowe przypadki zakażenia koronawirusem, które nie są w Chinach zaliczane do "potwierdzonych przypadków Covid-19". Komisja nie podała, w jakich regionach wykryto infekcje bezobjawowe, ale 29 z nich określiła jako przywleczone z zagranicy.

Największa fala zakażeń koronawirusem minęła w Chinach wiosną, ale od tamtej pory w kraju notowano mniejsze, lokalne ogniska choroby. Władze stanowczo na nie reagowały, ograniczając ludności możliwość przemieszczania się i poddając mieszkańców testom przesiewowym.

Oficjalny bilans zakażeń wykrytych w Chinach kontynentalnych od początku pandemii wzrósł do 85 578, a oficjalny bilans zgonów nie zmienił się i wynosi 4634 - wynika z raportu komisji.

Z Kantonu Andrzej Borowiak

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne