Reklama

Reklama

Chiny wprowadzają ograniczenia wjazdowe. Na liście Polska

Chiny - gdzie po raz pierwszy stwierdzono ognisko zakażeń koronawirusem - w obawie przed drugą falą pandemii, ponownie wprowadzają ograniczenia wjazdowe. Ze względu na znaczną liczbę zakażeń w Wielkiej Brytanii, Chiny wprowadziły zakaz wjazdu obcokrajowców z terytorium tego kraju. Od piątku (6 listopada) nowe restrykcje wjazdowe będą obowiązywać także pasażerów samolotów przybywających do Chin z Polski.

O tymczasowym zawieszeniu wydawania wiz poinformowała chińska ambasada w Londynie. Obcokrajowcy nie będą mogli korzystać z połączeń lotniczych między Wielką Brytanią i Chinami, nawet jeśli mają wciąż ważne wizy wjazdowe.

Od piątku (6 listopada) zaostrzają się przepisy dotyczące wjazdu do Chin osób także z terytorium Polski lub mających połączenie przesiadkowe w naszym kraju. Chiny wymagają przy wejściu na pokład samolotu z Warszawy dwóch negatywnych wyników testów na koronawirusa - wykonywanego metodą molekularną - oraz testu serologicznego, przeprowadzonych do 48 godzin od wylotu. Negatywne wyniki potwierdzane są dodatkowo przez ambasadę ChRL w Warszawie certyfikatami zdrowia, zezwalającymi na wjazd do Chin.

Reklama

Podróżujący do Chin pasażerowie rejsów przesiadkowych w Warszawie, również muszą uzyskać potwierdzenie negatywnych wyników testów na terytorium Polski.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy