Reklama

Reklama

Chiny: Wirus w deskach do cięcia mięsa

W Chinach stwierdzono w ciągu minionej doby 57 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowała w niedzielę Narodowa Komisja Zdrowia tego kraju. To największy dobowy przyrost nowych infekcji od 13 kwietnia.

Nowe ognisko koronawirusa wykryto w Pekinie na targu Xinfadi w południowo-zachodniej dzielnicy Fengtai, gdzie sprzedawane jest mięso, ryby i warzywa. Lokalne wiadomości podały, że wirus został odkryty na deskach używanych do cięcia mięsa importowanego łososia.

Odkrycie to spowodowało odizolowanie 11 obszarów mieszkalnych w okolicy i zamknięcie dziewięciu szkół i przedszkoli. Sytuację wokół rynku próbują opanować setki policjantów, a burmistrz Pekinu odłożył na późniejszy termin powrót uczniów do szkół podstawowych oraz zawiesił wszystkie wydarzenia sportowe.

Reklama

Komisja uściśliła, że wśród nowych przypadków zakażeń 38 to infekcje lokalne, pozostałe dotyczą osób, które przyjechały do Chin z zagranicy.

Chińskie służby medyczne stwierdziły także dziewięć nowych bezobjawowych przypadków zakażenia koronawirusem, które nie są zaliczane do bilansu osób zainfekowanych, dopóki nie wystąpią objawy choroby.

W sumie w Chinach od początku pandemii stwierdzono 83 132 przypadki zakażenia koronawirusem, zmarły 4634 osoby.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy