Reklama

Reklama

Chiny: Sześć zakażeń. Testy dla dziewięciu milionów osób

Władze Chin zapowiedziały, że w związku z odkryciem ogniska koronawirusa w jednej z klinik w Qingdao testom na obecność SARS-CoV-2 będzie poddanych dziewięć milionów osób. W położonym nad Morzem Żółtym czteromilionowym Qingdao potwierdzono w poniedziałek (12 października) sześć zakażeń.

We wtorek państwowa komisja zdrowia ChRL ogłosiła, że po raz pierwszy od dwóch miesięcy zarejestrowano sześć przypadków lokalnego zakażenia koronawirusem. Infekcje dotyczą osób, które nie wyjeżdżały za granicę i nie miały kontaktu z cudzoziemcami.

Reklama

W obawie przed rozprzestrzenieniem się wirusa władze zarządziły przeprowadzenie blisko dziewięciu mln testów w prowincji Szantung, której stolicą jest Qingdao.

Po raz ostatni przypadki lokalnych, a nie importowanych zakażeń, były notowane w Chinach kontynentalnych 15 sierpnia, gdy obecność koronawirusa potwierdzono u czterech mieszkańców Sinciangu.

Całkowita liczba zakażeń koronawirusem w Chinach, gdzie przed 11 miesiącami wybuchła epidemia SARS-CoV-2, wynosi obecnie 85 591 przypadków. Liczba zgonów utrzymuje się od wielu miesięcy na tym samym poziomie - 4634. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne