Reklama

Reklama

Chiny: Rozpoczęto produkcję leku, który może pomóc w walce z koronawirusem

W położonej na wschodnim wybrzeżu Chin prowincji Zhejiang rozpoczęto produkcję leku, który "potencjalnie może być skuteczny w walce z nowym koronawirusem" - poinformowały tamtejsze władze.

Jak poinformował na swoim profilu społecznościowym ratusz miasta Taizhou, chodzi o lek powstały na bazie leku znanego pod nazwą Favipiravir (nazwa handlowa Avigan). Opracowany przez naukowców japońskich, wcześniej okazał się skuteczny w walce między innymi z grypą typu A i B, z ebolą oraz z wirusami RNA, do których należny również koronawirus

"15 marca preparat opracowany przez Zhejiang Hisun Pharmaceutical, otrzymał oficjalną aprobatę Państwowego Nadzoru nad Artykułami Spożywczymi i Lekarstwami i może wejść na rynek" - czytamy w komunikacie władz miasta. Dodają one, że lek, który dzisiaj wszedł do produkcji, może odegrać "ważną rolę w leczeniu i profilaktyce choroby". 

Reklama

Tymczasem władze Państwa Środka informują, że w ciągu ostatnich trzech tygodni liczba osób ciężko chorych na nowy typ patogenu spadła z blisko 16 procent od ogólnej liczby wszystkich zakażonych do nieco ponad siedmiu procent. 

Wirus zaczął się rozprzestrzeniać pod koniec grudnia. W Chinach jest nim zarażonych 68,5 tys. osób, na całym świecie - blisko 69 300 osób. Dotąd zanotowano 1670 zgonów, z czego cztery poza samymi Chinami. 

Obecność wirusa potwierdzono w 26 krajach na całym świecie, w tym w dziewięciu - europejskich. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy